VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Real Racing 3 - nejlepší 3D auta na Androidu

Napsáno: 25.10.2013    


Kategorie: Android  -  Hry

Skvělá grafika, vydařený jízdní model, licencovaná auta + okruhy. Závodních her pro Android a iOS existuje mnoho, zaměříme-li se ale na ty realističtější, zjistíme, že drtivá většina z nich je spíše arkádová. Série Real Racing se však vymyká a přestože má k čistokrevnému simulátoru ještě daleko, používání brzd a volba dobré jízdní stopy je zde nutností. Distributor EA se letos vytasil se zásadní změnou oproti předchozím dílům a přináší i do Real Racing 3 dnes se rozšiřující model free-to-play. To v praxi znamená, že do hry nemusíte investovat ani korunu, zážitek z hraní ale pak bude značně omezený.V tu chvíli přichází na řadu vaše peněženky, jejichž obsah (teď opravdu nemyslíme vizitky a kartičku do knihovny) můžete měnit za herní měnu. Té jsou dva druhy, zatímco jedna (R$) slouží k pořizování většiny automobilů a některých upgradů, za druhou (gold) nakoupíte speciální vozidla, nejvyšší vylepšení a především vám umožní okamžité dodávky nových automobilů, instalace upgradů a opravy. Další poměrně zajímavou novinkou je takzvaný Time Shifted Multiplayer. Ten spočívá v zaznamenávání údajů o jízdě jiných skutečných hráčů a vaším protivníci tedy budou jezdit na základě výsledků jiných reálných osob. Jde určitě o skvělý nápad a zároveň i o výzvu, kdy vašimi soupeři mohou být i vaši přátelé.

Systém

Základem celé hry je velmi dobře zpracovaná kariéra. Jednotlivé závody jsou rozděleny do skupin podle automobilů, se kterými je můžete projet. Druhů závodů je velký počet, od klasického závodu proti až 20 protivníkům přes duely, tzv. speed snap (je potřeba projet daným bodem na mapě co nejvyšší rychlostí), drag, eliminaci a mohli bychom pokračovat. Ocitnete se převážně na okruzích včetně mnoha známých, jako je třeba Laguna Seca, Silverstone nebo Hockenheimring.

V kombinaci s vydařeným jízdním modelem, kdy obvykle máte pocit, že auto se chová tak jak by asi mělo, je projíždění tratí velká zábava a odtrhne vás od něj až čekání na doplnění oleje nebo opravu brzd (samozřejmě pokud si zaplatíte, můžete hrát dále bez prodlevy). Svátečním hráčům přijdou vhod asistenty pro brždění a zatáčení, ti ostřílenější pak pojedou na vlastní pěst. Jen na manuální převodovku musíme zapomenout, to však není nic vyjímečného.

Automobily

Obdobně bohatý, jako nabídka závodů, je i seznam automobilů čítající 46 vozidel od 12 licencovaných výrobců. Od vozů typu Ford Focus RS nebo Nisan Silvia se dostanete přes Porsche 911 a Audi R8 až ke starému dobrému McLarenu F1 nebo Bugatti Veyron. Všechna vozidla mají navíc detailně vymodelovaný pohled z interiéru, což rozhodně atmosféře závodů pomůže a konkurence by si v tomto ohledu mohla vzít příklad. Bohužel, pokud nechcete do hry investovat, budete i na průměrné auto šetřit poměrně dlouho a jakmile ho zakoupíte, může před vámi být i několik hodin reálného času, než se octne ve vaší garáži. Ano, tušíte správně, může tam být i hned jakmile vytasíte kreditní kartu.

Grafická stránky hry je jednou z hlavních předností. Na nejvýkonnějších zařízeních se dočkáte i detailů, jako třeba funkční zpětná zrcátka, navíc lehkým trikem můžete změnit nastavení a užít si plné detaily na slabších strojích. Je sice pravdou, že v takovém případě již může pokulhávat plynulost, za zkoušku to ale určitě stojí. I na základní nastavení se však jedná o velmi slušnou podívanou. Již výše jsme zmínili, že modely aut jsou velmi pečlivě propracované, to samé ale platí i pro okolí tratí a v současné době se po grafické stránce jedná o jednu z nejlepších dostupných her. Nutno ale podotknout , že až tak propastný rozdíl třeba oproti výbornému NFS: Most Wanted to není, přesto grafika je jedním z velkých kladů. Oproti tomu hudební složka se úplně nevydařila a pro dokreslení závodní atmosféry by se určitě daly sehnat mnohem lepší skladby, než něco, co zní jako z nízkorozpočtového akčního filmu uzbekistánské produkce.

Závěr

Pomalu se dostáváme k závěru dnešní recenze. Real Racing 3 jsou bezesporu výtečné závody, které určitě stojí za vyzkoušení, už jen díky faktu, že jsou zdarma. Bohužel, právě kvůli tomu jsme se dočkali otravných mikrotransakcí, které na vás budou číhat poměrně často a kazí jinak kvalitní zážitek z hraní. Navíc, ceny virtuálních peněz jsou opravdu vysoké a pokud přepočteme třeba cenu Bugatti Veyron na skutečné peníze, dostáváme se k částce někde okolo 980 Kč (pravda, ještě vám zbude na nějaké levnější auto typu Lamborghini Gallardo).

To už jsou vskutku závratné peníze a přitom za takto kvalitní hru by se 200 až 300 Kč dalo bezesporu označit za adekvátní částku. Na zvolený free-to-play model hra opravdu doplácí, jelikož se vskutku mohlo jednat o jedny z nejlepších závodů dneška, okořeněné navíc i o skvělý nápad, kterým je Time Shifted Multiplayer. V tomto případě vás ale hra bohužel neustále omezuje a pokud si to nepřejete, musíte si připravit poměrně velké peníze. Takže suma sumárum, nebýt mikrotransakcí, dost možná tu máme téměř nejlepší závody dneška. Nyní před námi však leží hra, která sice stojí za vyzkoušení, přinese i spoustu zábavy, to ale za cenu dlouhého čekání nebo mnoha utracených peněz. Škoda.

Zhodnocení

  • špičková grafika
  • vyvážený jízdní model
  • široká nabídka licencovaných automobilů a tratí
  • detailně vymodelované kokpity
  • základní obsah zdarma
  • slušná optimalizace, ale na Dual Core mobilech, se hra zadýchává.
  • Time Shift Multiplayer (a tedy dobře nastavená obtížnost)
  • vydrží dlouho a neomrzí
  • otravné a poměrně drahé mikrotransakce, které se ovšem nemusejí využívat

Hra je k dostání na google play zde.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy