Co znamená režim Standby u Dual SIM ?

Napsáno: 25.10.2013    


Kategorie: Android  -  Technologie

Bezesporu největší výhodou čínských telefonů je, že všechny námi nabízené mají podporou Dual SIM karet. Pojďme si nyní vysvětlit jejich funkcionalitou a ovládání. Pojem Dula SIM je jistě znám každému, telefon prostě zvládne obhospodařovat dvě SIM karty najednou. Ovšem stejně jako 90% ostatních dual SIM telefonů jsou SIM karty funkční v režimu standby.

Co to v praxi znamená režim Standby?

Telefon umí aktivně pracovat pouze s jednou kartou. Jednoduše si buďto vyberete z které chcete psát, datovat, nebo volat. A pokud nikdo nevolá Vám, tak karty jsou obě karty na příjmu a čekají na hovor. Samozřejmě pokud jste je v nastavení nevypnuli, třeba kvůli energetickým úsporám.
Jakmile tedy na jedné kartě přijmete hovor, druhá SIM se odpojí a pokud na ni v tu dobu bude někdo volat obdrží hlášení o nedostupnosti SIM (to samé, jako když je telefon vypnutý) a vy následně obdržíte SMS o zmeškaném hovoru (pokud to operátor podporuje).

Režim Full active

Režim full active (tedy systém, kdy se lze na obě SIM karty dovolat současně a vy můžete druhý hovor okamžitě přijmout a první třeba podržet) zvládá ze současně běžně dostupných přístrojů pouze Samsung Galaxy S Duos, který ovšem jinak velmi zaostává hardwerem, za svými našlapanými čínskými kolegy.

Nastavení v každém Dual SIM

Rychlá data (3G) jsou podporována pouze na jedné SIM kartě, je třeba při vkládání dbát na vložení „datové“ SIM (tedy té u které budeme chtít rychlá data) do správného slotu. U novějších telefonů vybavených Androidem 4.2 Jelly Bean se již nemusí brát ohled na to, která karta je v jakém slotu a je již vše plně nastavitelné softwarově.

V samotném telefonu lze pak nastavit i preferovanou možnost u každé jednotlivé SIM karty – tedy např. která karta se má prioritně využít pro hlasové hovory, která pro SMS, která pro data či videohovory. Samozřejmě lze také každou jednotlivou kartu vypnout či ji libovolně pojmenovat např. Pracovní nebo Soukromá (standardně se jmenují dle operátora: T-Mobile CZ; Vodafone CZ; O2 CZ), pokud máte obě SIM karty od stejného operátora, je jejich rozlišení více než potřebné.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy