Dragontrail a Gorilla glass - nerozbitná skla

Napsáno: 25.10.2013    


Kategorie: Android  -  Technologie

Nejednomu z vás se již určitě stalo, že po pádu telefonu či tabletu se mu podařilo rozbít displej nebo vykouzlit pavouka, nebo jste viděli obrázky či videa rozbitých televizí pomocí ovladačů Wii. Právě o zamezení těmto nehodám se starají krycí skla displejů, které chrání křehké displeje před poškozením. Mezi špičky z těchto skel patří Dragontrail Glass a Gorilla Glass, které vynikají vysokou pevností a odolností vůči poškrábání - pojďme se na ně podívat.

Gorilla glass - není sklo jako sklo

Výhody těchto skel

 • Možnost použití tenčího skla.
  Díky vysoké odolnosti lze použít tenčí sklo při zachování stejné nebo vyšší odolnosti, jako má sklo klasické. Toto sklo je odolnější nejen proti rozbití, ale také proti poškrábání povrchu. Vyrábí se v tloušťkách 0,5 - 2 mm.
 • Velmi dobrá kvalita povrchu bez dalších úprav.
  Jsou to netoxické alkalo-hlinito-křemičité tenké ploché skla, které vynikají velmi vysokou odolností. Použitím speciálních postupů nabízí tyto skla velmi dobrou kvalitu povrchu bez nutnosti lapování nebo broušení, čímž se předejde možnému poškození povrchu.
 • Dodržování enviromentálních norem.
  Gorilla Glass ani Dragontrail Glass neobsahují nebezpečné látky a jsou v souladu s RoHS.
 • Kompatibilita s dotykovými displeji.
  Tyto skla můžou být použita u dotykových přístrojů, bez dopadů na jejich funkčnost. U rezistivních displejů je však důležitá použitá tloušťka skla.
 • Dostupnost různých povrchů.
 • Gorilla Glass je dostupné taky s povrchy odolnými proti tekutinám nebo s povrchy, které jsou velmi snadno čistitelné. Což je výhodou u dotykových displejů.

Gorilla Glass

Sklo Gorilla Glass bylo vynalezeno už v roce 1962, avšak do roku 2008 nebylo nasazeno pro komerční použití.V březnu 2010 společnost Corning oznámila, že její Gorilla Glass bude používáno v telefonech japonských výrobců. 15. března byl oznámen notebook LG x300, který rovněž využívá toto sklo.

Aktuálně sklo Gorilla Glass používá více než 20 výrobců a můžeme jej najít ve více než 225 přístrojích, u nás toto sklo můžete nalézt kupříkladu na voděodolném mobilu Lenovo A660 a Lenovo S750 dále Jiayu G3S, UMI X1s.


Zde video z oficiálních testů skla společnosti Corning.

Dragontrail Glass

Výroba skla Dragontrail byla zahájena v roce 2011 společností Asahi Glass. Toto sklo jak již název napovídá je ještě o něco málo odolnější než Gorilí.
Technologii Dragontrail Glass můžete u nás nalézt například na mobilu Lenovo A820 nebo UMI X2.

Zde se můžete podívat na test, klasického poškrábání, bouchnutí třeba při pádu apod. Taky je tady ukázka výdrže tlaku 60kg pro případ, že by se na Váš mobil někdo posadil či postavil.

 

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy