VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Nejlepší historické velkofilmy z doby Říma, Egypta a Ježíše

Napsáno: 24.08.2019    


Kategorie: Média  -  Filmy a seriály

Tyto unikátní opravdové velkofilmy filmy s hordami komprazistů se již dnes prakticky netočí..proto vzdávám hold jejich památce a nemohu se vynadívat na dobové reálie, které dnes v nových rímejcích většinou tvoří už jen grafici na PC..

Všechny filmy se dají stáhnout na uloz.to v různých jazycích i kvalitách.

Alexandr Veliký

USA / Španělsko, 1956, 141 min
Režie:Robert Rossen

Výpravný hollywoodský film, jemuž vévodí výkon Richarda Burtona v titulní roli, se soustřeďuje nejen na historické děje ve 3. století před Kristem, kdy Alexandr Makedonský dobýval téměř celý tehdy známý svět, ale také na intriky a jednotlivé lidské osudy. Alexandrovo stoupání k vrcholu začalo ve chvíli, kdy porazil perského krále Daria a stal pánem Asie. Jeho titánské plány však zmařila smrt..

 

Ben Hur

USA, 1959, 212 min
Režie: William Wyler

Film, který získal nevídaných jedenáct Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Ben Hur je mírumilovný syn z významného židovského rodu, který je nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje a po mnoha útrapách si musí svoji svobodu vybojovat zpět v šíleném závodě kvadrig se sadistickým římanem Messalou...

 

Kleopatra

Velká Británie / USA / Švýcarsko, 1963, 192 min (SE: 233 min, Director s cut: 320 min)
Režie:Joseph L. Mankiewicz, Rouben Mamoulian, Darryl F. Zanuck

Okázalost a nádhera tohoto velkofilmu nikdy nedosáhly větší intenzity než nyní, kdy Kleopatra úplně poprvé vychází na Bluray. Dvoudisková edice je oslavou oscarového® umění tohoto legendárního filmu. Elizabeth Taylor představuje Kleopatru, úchvatnou a lstivou královnu Egypta. Aby si zajistila svou moc, svádí římské vládce, ale sobě rovného partnera nalézá až v Marcu Antoniovi, kterého ztvárnil Richard Burton. Jejich vášnivý vztah může rozhodnout o osudu největších světových impérií.

 

Quo Vadis

USA, 1951, 171 min
Režie:Mervyn LeRoy
Řím hoří, Nero recituje, křesťanství je na vzestupu. A filmoví diváci se v zástupech hrnou na filmový kolos, který se natáčel léta. Pyšní se osmi oscarovými ® nominacemi* (včetně Nejlepšího filmu) a objevuje se v něm 110 postav a na třicettisíc statistů. Čekají je skvostné obrazy pochodujících legií, zpupného pohanství a děsivá podívaná na mučednictví křesťanů, předhazovaných lvům za jásotu davů v Koloseu. Robert Taylor hraje velitele legie, jehož láska ke křesťanské otrokyni (Deborah Kerr) překračuje propast mezi říší a sektou oddaných věřících. Nade vší…

Bible

USA / Itálie, 1966, 174 min
Režie:John Huston
Neopakovatelné vyprávění Starého Zákona a biblických příběhů, které je klasikou kinematografie.

 

Desatero přikázání

USA, 1956, 220 min
Režie: Cecil B. DeMille
Velkoryse pojatý historický snímek hollywoodského režiséra Cecila B. DeMillea vychází z druhé knihy Starého zákona a soustřeďuje se na líčení Mojžíšových osudů. Děj začíná v okamžiku, kdy se malého dítěte, které připlave v košíku po řece, tajně ujímá Bithiah, královna Egypta a přijme je za své. To je pak vychováváno v přepychu a dostane se mu vzdělání. Teprve až v dospělosti Mojžíš zjišťuje, že vlastně patří do jiné společnosti. Procitá z "bohatého snu" s vědomím, že musí židovskému lidu vrátit svobodu. S pomocí otroků se vzbouří proti nevlastnímu bratrov…

Král králů

USA, 1961, 168 min
Režie:Nicholas Ray

Hollywoodske spracovanie príbehu Ježiša Krista, ktoré zahŕňa všetky kľúčové udalosti jeho života, ukrižovania a zmŕtvychvstania, tak ako je to opísané v Biblii.
Herodesovo kráľovstvo sa ocitá vo vážnom ohrození. Zdrojom oslabenia kráľovho vplyvu je nielen moc rímskeho prefekta Piláta Ponstkého (Hurd Hatfield), ale aj narastajúca popularita chudobného proroka. Ježiš Nazaretský (Jeffrey Hunter) a jeho učeníci vzbudzujú strach v panovníkoch verných Rímskemu impériu, ktorí sa neštítia hoci aj vraždy, aby zastavili pre nich nepriaznivý vývoj. Krásna Salome (Briqid Bazlen) si všimne skutky Jána Krstiteľa (Robert Ryan) a je pripravená podniknúť hocičo, aby prišiel o hlavu. Rímsky patricij Lucius (Ron Randell) Ježišovi pomôže už druhýkrát, kvôli čomu sa jeho život od základov zmení.

Největší příběh všech dob

USA, 1965, 199 min
Režie:George Stevens, David Lean, Jean Negulesco
Monumentálna filmová freska oživuje príbeh Ježiša s použitím najvýnimočnejších hollywoodskych filmových prostriedkov. Jedná sa o jedno z najkrajších a najkomplexnejších spracovaní biblického príbehu. Scenár verne nasleduje udalosti opísané v Knihe kníh a sústredí sa nielen na Ježišov život, ale aj na oživenie historického obdobia, v ktorom Ježiš žil a pôsobil. Tvorcovia sa snažia odhadnúť, ako v tom čase konal a čo si myslel rímsky cisár Augustus či ako uvažovali Rimania alebo Zelóti.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy