Jak to je s Hermelínem

Napsáno: 02.03.2018    


Kategorie: Zdraví  -  Filosofie

Dobrý den, kamarádi,

tak jsem se dnes dozvěděl z Českého rozhlasu, že francouzská firma, která vlastní firmu v Sedlčanech na výrobu Sedlčanského hermelínu, dokonce i s názvem PRESIDENT, což jistě znáte z reklam, končí s výrobou sýrů a propouští 280 pracovníků. Právě ten sýr, který jsem tak rád přikusoval večer k Pilsen Urgell 12, už prostě nebude. Budou prý ale dovážet tento sýr s charakteristickou plísní z Francie, který mi mimochodem občas přiveze můj kamarád, který vozí do Francie “Blatenskou rybu” v kamionu s kyslíkem a prodává mi ji za 1,8 EUR 150 dkg je již v Supermarketech za 3 EUR.

Takže díky, naši velcí privatizátoři, zase vidíte, jak jste to tady všechno posrali. Francouzům skončila desetiletá výhoda neplacení daní, tak co by tady dělali. Konkurenčního výrobce  v ČR zlikvidovali a teď mají konečně otevřen trh do ČR. A tak se to má dělat!

Myslím si, že obdobný výrobek této kvality u nás žádný výrobce nevyrábí.

A vo tom to je , ty blbej čecháčku  v rozkradené a zadlužené kolonii !

Podnik byl  součástí pražského závodu Laktos, po roce 1989 zamířil jako Povltavské mlékárny do kupónové privatizace, francouzská rodinná firma Bongrain začala skupovat jeho akcie v květnu 1996.

Od roku 2016 vystupují mlékárenské podniky ze Sedlčan, Hodonína a Přibyslavi pod jednotným názvem Savencia.

Do českého mlékárenství přišla firma Bongrain, založená v polovině 50. let, na přelomu let 1993 a 1994, kdy získala majoritu v Pribině Přibyslav. O dva roky později vstoupila do tehdejších Povltavských mlékáren Sedlčany, v roce 1999 přibyla mlékárna TPK Hodonín a tavírna sýrů ve Velkém Valtinově. Kromě toho působí společnost také v Liptovském Mikuláši na Slovensku.

Firma je největším výrobcem sýrů v České republice, ze zhruba 110 000 tun roční produkce na ni připadá třetina. Za rok 2016 vykázala skupina v ČR tržby téměř tři miliardy korun, zisk dosáhl 170 milionů korun.

Kromě Sedlčanského hermelínu vyrábí skupina Savencia také druhou značku hermelínu Král sýrů, a to v Hesově u Přibyslavi nedaleko Havlíčkova Brodu, kam se také přesune produkce ze Sedlčan. Tradice přibyslavské mlékárny sahá až do období první republiky. Mezi další značky společnosti patří Pribina (včetně známého smetanového krému Pribináček), Apetito nebo slovenský Liptov.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy