Test benzínové řetězové pily MAKITA EA4300F

Napsáno: 21.04.2017    


Kategorie: Hardware  -  Testy

Další nástroj, který mi prochází už nějakou dobu pod rukama a se kterým jsem se rozhodl podělit se ze zkušenostma.

1/ První start a věci okolo toho

První co jsem u pily dělal bylo samozřejmě dolití benzínu s olejem do dvoutaktu a oleje na řetěz zvlášť, klasika není co dodat. Nádobky jsou cca 0,3l. Jak jsem nastavil páčku na RUN a natáhnul benzín do ruční pumpičky což hodnotím velmi kladně, k mému velkému překvapení nešla pila napoprvé nastartovat. Zkusil jsem to ještě asi 5x a pořád nic tak jsem začal hledat co je špatně a po kontrole filtru jsem objevil že nějaký nevím jestli vtipálek ve výrobně nalepil popis k tlačítku RUN a STOP obráceně, všiml jsem si zaklopené klapky, jak jsem oddělal filtr.. Po přehození páčky naopak, než je na nálepce na pile již vše funguje tak jak má. Takže to byla jen taková řekl bych spíše kuriozita, se kterou se asi setká málo kdo.. Pila vždycky naskočí na první zatahání.

2/ Výkon pily a srovnání

Váhal jsem mezi koupi slabší pily s výkomen 1700W (MAKITA EA3500S) a touto s výkonem 2200W. Asi jsem udělal dobře ty dva tisíce v ceně není už mnoho, když potřebuji pořezat hrubší stromky z našeho kousku lesa. Předtím jsem měl Huskvarnu s výkonem jen 1600W a setkával jsem se s četnými záseky, nyní cítím rozdíl dost velký, jak přidám plyn pila prostě zabere a jede dále, jako nůž máslem. Taky citlivost plynu je výtečná. Mluvím zde o hrubších kládách asi tak 30-60cm, čerstvých i suchých, klidně i dubových.

3/ Verdikt

Jsem nadmíru spokojen, starou jsem musel přemlouvat ke startu a to hlavně v zimě i 15x, tato nemá problém. Snad taky díky pumpičce je start vždy napoprvé. Výkon perfektní, nad očekávání. Taky řetěz je trošku jiné kostrukce a musím ho pochválit zvláště. Je vidět že výrobci z kanady, jsou něco jako bobři, kteří ví co dělají. Časem snad přidám i nějaké video.

Snad je škoda, že nemám možnost porování s rovněž opěvovaným rovněž špičkovým STIHLEM, ale tady je fakt plus ta pumpička, kterou STIHL nemívá a motorově je MAKITA jak jsem tak pročítal různé reference taky výše.

Diskuze ke článku
( Celkem: 1 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    Roman Jakymčuk
12:16:40 - 23.04.2019  
Stihl nemá pumpičku, neb má dvoupolohový sitič, mám 018 z roku 1999 tedy dvacet let, za celou dobu bez jediné poruchy, start také na poprvé... :-)


2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy