VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Jak zdarma přidat vaši firmu do Google maps

Napsáno: 10.12.2015    


Kategorie: PC  -  Seo

Zadání firmy do Map Google je nejen vždy zdarma (neexistuje placená verze), ale také to zabere nejvýše pár minut. Pro nejjednodušší záznam stačí znát adresu a telefon, ale doporučujeme přidat i další informace, jako je např. otevírací doba, webové stránky, nebo fotografie a videa.

Krok 1. - Přidání firmy
V první kroku navštivte https://business.google.com/manage/#/list a přidejte svou firmu na google.

Krok 2. - Přihlášení
Pokud právě nejste přihlášeni ve svém Účtu Google, budete k tomu vyzváni na následující stránce. Nemáte-li účet Google, můžete si jej založit (je to zdarma, trvá to pár minut a nemusíte měnit svůj email).

Krok 3. - Základní údaje
Po kliknutí na Přidat novou firmu se zobrazí následující formulář. Doporučujeme vyplnit všechna políčka.

Po vyplnění políčka Ulice se mapka vpravo automaticky zacílí na zadanou adresu. Pokud se "špendlík" neobjeví na správném místě, nebo chcete umístění upřesnit, stačí kliknout na Opravit nesprávné umístění značky a přetáhnout lokaci tam, kde ji potřebujete.

Krok 4. - Podrobnosti
Vaše zákazníky ovšem nebude zajímat jen adresa a telefon, ale také další podrobnosti, jako otevírací doba, možnosti platby (Visa, MasterCard, PayPal...), atd. K tomu slouží následující stránka.

Níže na této stránce můžete také vložit fotografie: například venkovní pohled na prodejnu (pro jednodušší nalezení), nebo obrázky produktů. Záleží jen na vás, co do svého zápisu dáte. Fotografií můžete nahrát až deset.

Do zápisu své firmy můžete vložit také existující YouTube video. Opět je zcela na vás, co do něj dáte: může jít o krátkou prohlídku firmy, přivítání od majitele, 3D vizualizaci, představení produktů, televizní reklamu, prostě cokoliv. Videí můžete přidat pět.

Po celou dobu přidávání informací do vašeho firemního zápisu se bude po pravé straně zobrazovat náhled. Vytvoření následujícího zápisu trvalo něco málo přes 5 minut.

Krok 5. - Autorizace
Abychom měli jistotu, že informace přidává někdo z dané firmy (a ne třeba konkurent-záškodník), potřebujeme to ověřit. Způsob ověření je trojí.

Pokud jste zadali jako hlavní telefon pevnou linku, bude pro vás pravděpodobně nejjednodušší první možnost (Telefonicky). Zavolá vám automat a provede vás procesem autorizace.

Pozn.: Asi ve 2% případů se stává, že automat nereaguje na vaši zpětnou vazbu (například vás vyzve ke stisknutí křížku, a pak nereaguje, ať mačkáte co mačkáte). Jde o chybu spojení. V tomto případě si můžete znovu nechat zavolat nebo zpětně zvolit jiný typ autorizace.

Druhým a zřejmě nejjednodušším způsobem ověření je SMS zpráva. Ověřovací PIN kód vám přijde na váš mobilní telefon.

Google nabízí i třetí možnost: korespondenční lístek. Ten přichází do několika týdnů a je na něm vytisknutý váš PIN kód.

Pozn.: V minulosti se stávalo, že ověřování trvalo velmi dlouho nebo vůbec nefungovalo. Problémy se od té doby již podařilo odstranit. Nicméně, pokud přesto narazíte na obtíže, určitě nám o tom dejte co nejdůrazněji vědět!

Krok 6. - Odpočinek
Natáhněte nohy na stůl a pozorujte, jak se kolem vaší firmy začínají hemžit noví zákazníci.. :)

Často kladená otázka: Naše firma už v Mapách Google je. Jak to? A proč bychom se měli zadávat znovu?
Pokud firma figuruje ve Zlatých stránkách, má vlastní webovou prezentaci nebo je uvedena v některých on-line katalozích, je dost pravděpodobné, že už jste v Mapách Google zaneseni. Je to výsledek naší snahy umožnit uživatelům nalézt co nejvíce relevantních informací (= firemních záznamů). Děje se tak automaticky. Nezůstáváme dokonce jen u adresy a kontaktních údajů, ale snažíme se nalézt i relevantní fotografie či recenze.

Proč tedy přidávat záznam, když už jeden existuje? Především vám to dává kontrolu: jste jediný autorizovaný zdroj informací o vaší firmě a máte tak možnost měnit záznam v reálném čase. Můžete přidávat ty fotografie a videa, které chcete na svém firemním záznamu vidět. Můžete uživatelům Map Google dodat více informací, a být tak přesvědčivější.

Přeji hodně zdaru a potěšení z nových zákazníků !!!

Autor blogu: Petr Dostal - PiDiSoft

Diskuze ke článku
( Celkem: 1 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    Tomáš Petrus
20:48:48 - 29.11.2018  
Firma dosud neni přidána, jak toho docílím, dále problé s otevírací dobou, asi špatný formát. děkuji.Dále jsou na adrese firmy které tam nikdy nesídlily, jsem majitel domu, musel bych o tom vědět


2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy