Test regálovek Bowers & Wilkins DM601 S2

Napsáno: 17.07.2015    


Kategorie: Hardware  -  Testy

Šestistovková řada je tu již od počátku devadesátých let, již od počátku mají téměř nadčasový, respektive na tu dobu futuristický vzhled a středobasových reproduktorů a technologii be-wiring.

Kevlarové membrány

Materiál, který byl původně vyvinut pro neprůstřelné vesty. Vysoká pevnost, schopnost redukovat stojaté vlny a stejně tak nežádoucí zabarvení zvuku činí z takového reproduktoru špičkový komponent. Pro tyto reprosoustavy je dále charakteristická „golfová“ firemní technologie Flowport, kde se jemným vroubkováním povrchu basreflexového otvoru (podobně jako u golfového míčku) minimalizují turbulence a v našem případě především nežádoucí zvuky proudícího vzduchu při vyrovnávání tlaku uvnitř ozvučnice a okolí.

Chytlavý zvuk

DM601 s průměrem středobasového reproduktoru 165 mm mají  už dostaneme výraznější „dospělý“ zvuk, nejen na basech sic bez těch úplně nejhlubších, jak by se dalo očekávat, ale celkově plnější, v celé šíři zvukového pásma a to krystalický jasně čistý zvuk.

První dojem byl, jako když zapojíte sloupovou reprosoustavu a to prosím pořád s korekcemi na nule. Občas jsem si skoro nebyl jist, zda nemám zapojené větší bedny. Takový Magnat, které jsem měl prve stoprocentně převálcovaly, snad kromě těch nejemějších výšek, které jsou zde občas trošilinku plechové.

Jinak jsem si mnoho ohraných skladeb s chutí pustil hned několikrát a jestliže jsem si při poslechu nižších korekce občas přeci jen přidal, tak zde mi přišly naprosto zbytečné. Například při poslechu známých skladeb Depeche mode překvapí perfektní vokály a v kombinaci s detailním přednesem strunných nástrojů, včetně jasně slyšitelných hmatů jste zvukem přímo usazeni do křesla. Po připojení k AV receiveru vás u filmové produkce čistota zvukového doprovodu naprosto vtáhne do děje.

Celkový verdikt

Jak jsem již naznačil, celkový charakter zvuku se už blíží sloupovkám. Není tak rolzlehlý, je sytější, což mi vyhovuje a s naprosto detailními  vyváženými zvuky včetně basů. Snad díky předním basreflexovým otvorům se hodí do mého menšího pokojíčku perfektně.

Takže pokud bych měl uvést nějaké významné mínus, asi se to nebude líbit, ale nemám … dobře, snad jen pro někoho vyšší cena, která je ovšem vykoupena prvotřídní kvalitou a v této souvislosti dodávám, že původně stály víc. Já je ovšem dnes již koupil na inzerát, protože v obchodech již dávno nejsou za poloviční cenu, takže jsem maximálně spokojen. Více na: http://avmania.e15.cz/bowers--wilkins-685-a-686-test-reprosoustav#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink

 

- výrobce: Bowers & Wilkins/B & W
- model : DM601 S2
- Made in: England
- barva: černé provedení
- rozměry: 356 x 204 x 244 mm (V x Š x H)
- váha jednoho repra: 6,1 kg
- Cena v době prodeje 13 tis kč.

Technické parametry

- dvoupásmová reprosoustava
- dvoupásmová konstrukce s otevřenou ozvučnicí bassreflex
- kevlarové repro 165 mm

- BI-wiring
- 25 mm ferro-fluid výškový měnič
- masivní zlacené Bi-Wi/Bi-Amp terminály
- výkon 25W-100W
- citlivost: 88 dB (2,83 V, 1 m)
- frekvenční rozsah: 70 - 20.000 Hz (±3dB)
- impedance: 8 Ω (minimálně 4,2 Ohm)

- Crossover frequency 4kHz

Dokumentace

DM601-DM602-S2.pdf

Ukázky

Tak zde je něco jen z mojí osobní tvorby, sic nahráno jen přes telefon, ale není to zase až tak špatné zanamenávátko..

Test výšek

Test basů

Komplet song - solo B&W

 

Více na: http://avmania.e15.cz/bowers--wilkins-685-a-686-test-reprosoustav#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink

Více na: http://avmania.e15.cz/bowers--wilkins-685-a-686-test-reprosoustav#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink

Více na: http://avmania.e15.cz/bowers--wilkins-685-a-686-test-reprosoustav#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy