Adminer - nejlepší MySQL správce

Napsáno: 12.02.2013    


Kategorie: PC  -  MySQL

Daleko promakanější plnohodnotnou náhradou za velmi populárního správce MySQL databáze PhpMyAdmin je Adminer z dílny českého vývojáře Jakuba Vrány, kterého si jen tak mimochodem díky tomu stáhnul k sobě jako programmera Facebook.

Adminer dokáže překvapit několika maličkostma, které dokáží zpříjemnit práci s databází a tak kolikrát k přechodu na něj překáží většinou víceletý návyk na PhpMyAdmin.

V Admineru je především kladen důraz na bezpečnost a rychlost celé aplikace. Což dokazuje i to, že celý adminer se dá stáhnout v jednom jediném souboru (oceníte především při nahrávání na FTP, v tomto ohledu bude adminer asi vždy jednoznačným vítězem). Pro začátečníka v tvorbě webů jistě jen stěží představitelná myšlenka(adminer totiž obsahuje i ikonky). Ale i takového výsledku lze dosáhnout správně zvolenou strukturou, minimalizací a kompilací. Výhoda jediného souboru tví také v tom, že pokud nějakou akci provádíte častěji, tak si její URL můžete uložit do bookmarku a zrychlit tak přístup k čatso prováděným věcem (jen pro upřesnění: PhpMyAdmin využívá rámy).

Samotný adminer je distribuován pod licencí GPL nebo Apache a jeho zdrojové kódy jsou k prohlédnutí na následující adrese: http://sourceforge.net/scm/?type=git&group_id=264133

Za přečtení jistě stojí i autorovo srovnání Admineru vs. PhpMyAdmin, které sice až moc vychází ve prospěch Admineru, ale není tam na druhou stranu napsáno nic, co by nebyla pravda. Adminer vedle PhpMyAdminu nabízíme také na našem hostingu a to na adrese:  https://adminer.revolucnihosting.cz/

Pokud by jste ale zatoužily po bližším prozkoumání určitě navštivte domovské stránky Admineru.

Pozn.: Jednou z maličkostí, která příjemně překvapí je automatické upozorňování na novou verzi a absolutně geniální velikost jednoho souboru.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy