VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Test - LCD Monitor Samsung S24D300H a S24F350FH

Napsáno: 20.10.2015    


Kategorie: Hardware  -  Testy

Prošly mi rukama při skládání počítače tyto dva absolutně stejné monitory, lišící se pouze rámečkem kolem monitoru a výstupem na audio, tak se s Vámi podělím o zkušenosti.

S24D300H

S24F350FH

Vzhled a pohyblivost

Na první pohled zaujme zpracování rámečku, které je v novější verzi o hodně povedenější a monitor je i tenčí. Stojan působí úhledně a stabilně. S držákem jde celkem tuze hýnat, ale jde to. Bohužel monitor nejde sklopit, když je položen výše, což je škoda. Jde jen ohnout dozadu směrem nahoru.

Zrovna tuhle vlastnost bych ocenil, protože rád na monitor vzhlížím u stolu místo abych se hrbil. Naopak nahoru jde nastavit dobře, ale pro mne je to zbytečné...

Výstup na AUDIO k HDMI propojení

U 300 není u 350 již audio výstup je. Pro někoho zbytečnost pro někoho nepostradatelná věc, pokud používá kabel HDMI, protože ten ukradne notebooku i audio, které nejde pak slyšet. Audio výstup, ale vůbec není třeba ani v tomto případě protože se dá audio vyloudit i z notebooku, při připojeném HDMI kabelu, stačí to jen nastavit. O tomhle problému více zde.

Barvy a pozorovací úhly

Díky LED podsvícení není možno barevnosti něco vytknout. Je stejná ve všech částech monitoru a působí jako IPS panel s krásnými barvami a bonusem v podobě velmi rychlé odezvy 2ms což ocení hlavně hráči her. Velikost bodu na Full HD rozlišení 1920x1080px na 24 palcích je 0,28mm a u 24 palců je to standard, který jde při drobnohledu trošku vidět. Ale za tu cenu nelze chtít více i tak je to LUXUS !!!

Pozorovací úhly rovněž výborné, skoro ze všech stran jako IPS panel. Snad jen když je člověk nad ním nebo pod ním tak trošku strácí, ale do stran absolutně bezchybný, což je při takový šířce hlavně třeba, když na něj člověk čučí z blízka.

Spotřeba

Spotřebu v plném provozu udává výrobce 16W/h za 24h spotřebuje tedy 384W/h a při ceně cca 5kč za 1kWh to zaplatíte za 24h provozu 13kč. Za 8h tedy reálný počet kdy je monitor zaplý připráci třeba je to 4,3Kč. Což za rok dělá nějakou tisícovku.

Ovládání

Menu a ovládání není moc šikovné, vše se děje ale naštěstí automaticky, stačí nastavit jas a kontrast podle vašeho oka. Pak už jen monitor zapínat a vypínat. Menu se totiž neovládá klasickámi tlačidly ale jen jakýmisi ploškami na dotek, které nejdou vidět, což mě celkem prudilo. Sic na ně monitor ukazuje, ale už jsem asi zblblý z dotykového telefonu.

Konektory

Připojení vstupního signálu je umožněno standardním D-Sub konektorem či digitálním HDMI.

Verdikt

Takže za tu cenu cca 3500,- v poměru cena výkon nelze koupit nic lepšího. Pokud si někdo vyrobí pohyblivý stojan, se kterým by šel naklopit monitor i dolů, nelze nic vytknout.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy