VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Prince of Persia 1 - recenze + download

Napsáno: 06.10.2015    


Kategorie: PC Hry  -  Arkády

Ach ta nostalgie, jak jsem kdysi měl PC skoro s jedinou hrou...Hodiny a hodiny zábavy strávených u jedné jediné hry...z cílem vysvobodit uvězněnou princeznu....Ten pocit unikátnosti a krásy, jak je to vše brevné a rozpohybované a že to lze ovládat!!!

 Asi to bzlo tím, že se ve mě vzalo tolik zaujetí, trpělivosti a chuti dostávat se dál a dál po tak malých krůčcích, pořád od začátku. Jak jsem byl malý tak mi to ještě moc nešlo, kurzorové klávesy jsem ovládal objema rukama, ale to jsem ani tak nevnímal, stejně to bylo kouzelné. Člověk si navíc trénoval nevědomky i paměť při skládání do hlavy všech těch obrazovek jak jdou po sobě, ale i trpělivost, protože hra nešla uložit, nebo člověk nevěděl jak na to, při neexistujícím lehce dostupném internetu, bez manuálu, majíc v ruce kopii hry na disketě 5,25.

 

K dokončení celé hry byl limit 60minut..pokud jste to nestihli zjískal princeznu zlý sultán Jaffar. Vznikající míru napětí nelze popsat jinak než soulož blížící se ke konci po dobu skoro celé hry, protože nebezpečné úseky byly skoro všude, procházení dveřmi na způsob gilotiny, souboje se sultánovými bojovníky nebo skákání do neznáma, obzvláště ke konci..

 

 

Souboje byly vydimenzovány skvěle, nic jednodušího nemůže být, řekne si člověk při prvním souboji, kdy  útok stačilo akorát vykrýt a vrátit ho vojákovi z5. Časem se ale obtížnost soubojů stupňovala (třeba takový souboj s kostrou nebo tlouštíkem, viz. obr.) a na konci už ale člověk supěl při souboji se samotným sultánem když jste si útok vykrývali 20x po sobě, pak stačilo udělat časovou chybu ve zmáčknutí klávesy a byli jste o život chudší. Nebo byla radost o to větší.

 

 

Z psychologo-filosofického hlediska je Princ rovněž nejlepší počin. Hra mluví nejen námětem ale i událostmi. Například takový souboj před koncem se sebou samým. V průběhu hry jste totiž proskočili kouzelným zrcadlem, kde vyběhnul na druhou stranu váš dvojník se kterým jste se zase potkali ke konci hry. Jakmile jste ho pak při souboji udeřili, udeřili jste i sebe a ubyl Vám život. Co s tím??? Přece spřátelit se, schovat meč, splynout a hurá na Jaffara. Kdybyjen to tak každý dělal i v reálu...

 

 

Konec dobrý všechno dobré. Takže na kolik se ta hodinka protáhla?? U mě to bylo skoro 1/4 roku možná 1/2 bohužel jsem si to do deníčku nezapisoval. Nyní existuje hra i v moderním kabátku pro XBOX360 a rozšířenější platformu Android za pouhých 67 kaček. Kdo by toužil po originálním balení upraveném pro Windows může stahovat ZDE. A kdo by chtěl ještě více, našel jsem i verzi s různými modifikacemi a bludištěmi navíc ZDE. Tak neváhejte princezna čeká!!!

Download

 

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy