VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Flash Back - PC DOS, Windows old game free download

Napsáno: 06.10.2015    


Kategorie: PC Hry  -  Arkády

Flashback is an old dos game, published in 1992 by Delphine Soft./US Gold. Main genre of this old game is action. We gave this game stunning rating of 82 and you can download it for free right here. If anyone mentions the term 2D platformer from the 90s, to me immediately come to mind the following three titles: Prince of Persia, Another World and Flashback. The game is situated into the 22nd century, when a scientist Conrad B. Hart, finds strange machinations with human DNA in a IEG (former United Nations) - a company that rules the whole world. Each power is based on a herd of docile sheep that go to where it should be and whoever falls outside of this instrument becomes a little uncomfortable and the problem affected even our otherwise very sympathetic scientist, who is also the hero of this game. To fight with enemies you use your gun, but you can also use objects from the environment, such as stones, which you can use to hurt your enemies.

Download full game

Česká recenze Flasback DOS verze

Pokud kdokoliv zmíní termín 2D plošinovka, okamžitě mě na mysl vytanou tři tituly: Prince of Persia, Anotherworld a Flashback. Tato recenze pojednává o posledně zmiňovaném...

...děj hry nás přenáší do 22. století, kdy vědec Conrad B. Hart, zjistí podivné machinace s lidskou DNA ve společnosti IEG (bývalé Spojené národy), kterážto vládne de facto celému světu. Každá mocnost je založená na stádu poslušných ovcí, které jdou tam, kam je třeba a kdokoliv se vymyká z tohoto měřítka se stává tak trochu nepohodlným a tento problém postihl i našeho jinak velmi sympatického vědce, který je zároveň hlavním hrdinou této hry.
Vše začíná útěkem z věznice, kdy za dramatických okolností prcháte ze sevření železných mříží a nastolenému režimu IEG, po důkladném vymývání mozku už neznáte svou minulost ani své postavení, žene Vás jen pud sebezáchovy a snaha po odhalení své vlastní identity. Zběsilý úprk končí havárií na bohem zapomenuté planetě, která má sice dýchatelnou atmosféru, ale jejíž vegetace se rovná nepřátelské džungli, která pohltí kohokoliv, kdo není připraven přežít... náš hlavní hrdina se po havárii právě probírá z bezvědomí... byl to jen sen? Že by halucinace? Bohužel, boj o život a o poznání sebe samého právě začíná...

Flashback je hrou kombinující prvky 2D akce a adventury zároveň, toto poněkud netradiční skloubení má své kouzlo i svá úskalí. První věc, která Vás donutí otevřít Vaši ctěnou hubu dokořán je animace pohybů postav a předmětů, je totiž naprosto úžasná. Pokud jste uznale kývali hlavou nad animací ve hře Prince of Persia a uslintávali nad Anotherworldem, tak tato hra Vás donutí k lehkému povolení svěračů, - i po letech jejího vzniku (1992) je totiž naprosto skvělá. Výborné technické provedení si příjemně notuje se zvukovým zpracováním, které ostudu také rozhodně nedělá, to vše je umě zabaleno do zajímavého příběhu, který se Vám v průběhu hry krok po krůčku odhaluje.

Hratelnost je poněkud kolísající, což považuji za jediné úskalí této jinak skvělé gamesy. První level, který je středně obtížný vystřídá čistě adventuroidní záležitost, kdy chodíte z místa na místo, hovoříte s postavami, sbíráte a předáváte předměty a následně na to se vše zvrhne v šílenou akci, kdy nevíte kam střelit dřív... troška vyváženosti by zkrátka neuškodila. Na druhou stranu lze i toto omluvit neotřelým pojetím hry, která se celkově podobá spíše hranému filmu, což do té doby nebylo nikdy prezentováno a jako daň z originality této adventurně-akční plošinovky je to naprosto přijatelné.

Co připrdnout k závěru této vcelku superlativně založené recenze? Snad jen fakt že Flashback byl na základě ohlasů a úspěchu předělán snad do všech myslitelných platforem herních mašinek a dodnes patří k nejúspěšnějšímu francouzskému titulu všech dob, což se také můžete dočíst ze stránek www.wikipedia.cz, kterážto obsahuje i podrobnosti o příběhu a celkovému pojetí hry. Na závěr samotný bych už jen pouze zkonstatoval oblíbená slova Iráckých separatistů: bomba, bomba, bomba !!!

 

+ grafika
+ animace
+ je to hra -srdcovka- – chytne a nepustí
- hratelnost místy kolabuje, nedejte se ovšem odradit stojí to za to

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy