VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Jak snadno napsat zavináč - ASCII

Napsáno: 05.10.2015    


Kategorie: PC Hry  -  Návody, tipy, triky

Zavináč

Symbol @ je nazývaný zavináč. Používá se zejména v elektronické komunikaci probíhající prostřednictvím psaní e-mailů. Zavináč v elektronickém dopise odlišuje název konkrétní mailové adresy v rámci e-mailu, který je součástí příslušné domény nebo i subdomén.

Jak napsat zavináč

Než začnete psaní zavináče zkoušet, najeďte kurzorem a klikněte do textového pole, kde chcete, aby se zavináč zobrazil.

Existuje několik způsobů jak můžete zavináč napsat. Záleží na nastavení jazyka a klávesnice, které používáte, a na rozložení znaků na vaší klávesnici. Z níže uvedených způsobů vám tedy nemusí fungovat všechny.

Kombinace kláves pravý [alt] + [v]

napravo od mezerníku se zpravidla nachází klávesa s označením [alt] nebo [alt gr], bez ohledu na označení se jedná o pravý [alt], jehož stiskem spolu s klávesou [v] (která se nachází hned nad mezerníkem obklopená klávesami písmen c, f, g, b) byste měli docílit zobrazení zavináče na vaší obrazovce.

Varianta [alt] + [6] a [4] -nejspolehlivější ASCII kódování

použití kódování ASCII tabulky, kde má zavináč přiřazenu hodnotu 64. V tomto případě je potřeba stisknout klávesu [alt] nacházející se nalevo od mezerníku, držet ji stisknutou a vyťukat číslo 64 tak, že nejdříve na numerické klávesnici zmáčknete číslici 6, kterou následně uvolníte, pak totéž uděláte s číslicí 4, kterou po té rovněž uvolníte, na závěr pustíte klávesu [alt] a zavináč by měl být zobrazen. Pozor, na laptopu se numerická klávesnice obyčejně nenachází tak, jako u běžných klávesnic.

 

EN [2] - přepnete-li se do anglické klávesnice, což lze často docílit současným stisknutím a následným uvolněním kláves [shift] + [alt], pak můžete docílit jednoduchého zobrazení zavináče pomocí klávesy [2], kterou na české klávesnici píšete písmeno [ě]. Po té lze na českou klávesnici přepnout stejným způsobem pomocí [shift] + [alt].

 

UK [§] - na britské klávesnici se zavináč píše stiskem tlačítka [ @] spolu s klávesou [shift]. [Shift] se mačká jako první. [ @] se nachází v pravé části klávesnice, od dvě tlačítka napravo od klávesy písmene [L], tedy jako český [§]. Máte-li náhodou nastavenu britskou angličtinu nebo používáte-li počítač ve Velké Británii.

Varianta [ctrl] [alt] + [v] u EN klávesnice

další možností je stisknout současně klávesy [ctrl] a [alt] nalevo od mezerníku, a poté stisknout klávesu písmene [v]. V některých softwarových aplikacích tím můžete namísto zobrazení mezerníku spustit předprogramovanou klávesovou zkratku a vykonání její funkce.

 

v Linuxu - máte-li namísto Windows operační systém Linux, tak na české klávesnici většinou funguje psaní zavináče pomocí stisknutí pravého [alt] a klávesy [ě 2].

 

v operačním systému MacOS X se zavináč píše pomocí stisku klávesy [alt option] a klávesy [ě 2].

 

ve Windows - pokud máte na svém počítači některou z verzí operačního systému Windows a zároveň vám nefungoval žádný z předchozích způsobů, tak postupujte následovně: vlevo dole na obrazovce stiskněte “Start”, najeďte na “Všechny programy”, dále “Příslušenství”, “Systémové nástroje” a klikněte na “Mapa znaků”. V zobrazené mapě znaků najděte zavináč “@” a stiskněte nejdříve “Vybrat” a následně “Kopírovat”. Pokud jste zavináč v mapě znaků nenalezli, tak musíte nejprve změnit písmo na sadu, která zavináč obsahuje, například písmo Arial. Po té co máte zavináč zkopírovaný, tak je uložen v paměti počítače a vy můžete přejít do aplikace, kde jej chcete v textovém poli nebo formuláři použít. Najeďte si na příslušné místo a zavináč uložený v paměti počítače vložte, například pomocí stisknutí klávesy [ctrl] a následně klávesy [v].

Když vše selže...

najděte si někde v textu nebo v mapě znaků která je součátí windows a zkopírujte ho [ctrl] + [c] a pak jej vložte kam potřebujete pomocí [ctrl] + [v].

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy