ZOPO ZP780 - recenze designového 5 palce

Napsáno: 30.05.2014    


Kategorie: Android  -  Recenze mobilů

ZP780 zaujme nejen svým hranatým a tenčím designem, ale především také cenou . Má také krásný qHD display, který díky IPS technologii doslova září. Celkově působí telefon velmi pevně a nijak nevrže, po stranách je zpevněn ocelovými pásky, které jdou vidět na fotografii. Rozměry telefonu s displejem velikosti 5-palců jsou 145.2 x 71.74 x 8.25 mm a hmotnost je 165 gramů.

Displej

Displej 5-palců nabízí QHD rozlišení, tedy 960 x 540 má velmi zářivé barvy a výbornou čitelnost. O technologi IPS se doufám již nemusím rozepisovat. S citlivostí dotyků je na tom Zopo ZP780 rovněž skvěle.

 

Výkon

Zopo ZP780 stejně jako jeho mírně meší bráška ZP700 přichází se 4-jádrovým 1,3 GHz MT6582 procesorem od Mediateku, společně s grafikou Mali400-MP2, 1GB RAM a 4GB ROM s možností rozšíření pomocí SD karet. Pro běžného uživatele opět naprosthodně muziky za málo peněz /cena Zp780 je 4.450,-/. Srovnáme-li tento telefon například z výkonově i parametricky stejným Samsungem Galaxy S3 /cena 7.300,-/ . Tento výkon bohatě stačí na jakékoliv dnešní hry (Angry Birds, Dead Trigger 2, Bad Piggies, Fruit Ninja...). Androidem 4.2.2 v češtině i s českým modulem převodu řeči na text, systém je svižný, tak jak by Android měl být.

 

 

 

Fotoaparát

Zopo ZP780 má naprosto stejný fotoaparát jako ZP700 což je 8 Mpix a opět jsem byl kvalitou překvapen. Zaostřuje perfektně na blízku i na dálku. Kvalita fotek je o fous lepší než má model již z roku 2013 THL W100 - v jeho recenzi naleznete také i ukázkové fota. Funkce jsou jako všude jinde u Androidu 4.2.2 - zaostřování ny vybraný objekt, barevné efekty, vyvážení bílé, rozpoznání tváře, samospoušť, zaznamenávání údajů GPS...

 

Hovory a hlasitost

Hlasitost reproduktoru mě dost překvapila, proto ji věnuji samostatný odstavec. Velmi jasné hlasité vysoké tóny jsou totiž úžasné, dokonce jsem zaznamenal i basové odstíny, což u mnohých telefonů v této střední třídě nebývá běžné. Mikrofon a sluchátkový reproduktor byly rovněž dost hlasité. Ač u záznamu videa jsem narazil na mírný šum, který je ale zanedbatený oproti ostrosti obrazu.

Výdrž baterie

kapacita – 1800 mAh i tak na 5-palcový QHD displej a 4-jádrový procesor stačila. Telefon se se svou výdrží vždy přehoupl přes jeden den, což považuji za optimální stav. Teleofn používám celkem dost na hovory i na internet a čtení.

Wifi

Konektivita wifi signálu je naprosto úžasná, signál jsem chytal i venku na zahradě, když jsem byl dobrých 20-30metrů od vysílače.

GPS

GPS opět překvapivě (alespoň pro mě) naprosto bez problémů. Ani tentokrát neudělali soudruzi nikde žádnou chybu a fix a nalezení satelitů probíhalo okamžitě. Což je již vlastně u všech novějších čínských čipů MTK, počínaje frekvencí 1,3MHz u čtyřjader. Testoval jsem to na google mapách i v programu MapFaktor bez nutnosti wi-fi nebo-li datového připojení, které je dnes u mobilních operátorů ještě trošku dražší.

shot_2014-01-28_21-29-37

 

Zopo ZP780 Závěr

Musím říct, že z tohoto telefonu jsem nadšený. Za svou cenu nabízí spoustu muziky (je dodáván dokonce i se sluchátky). Pevné zpracování navozuje pocit bezpečnosti i v případě náhodného pádu. V této cenové bilanci je to skvélá koupě.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy