VYHLEDÁVÁNÍVYHLEDÁVÁNÍ

MédiaMédia

HardwareHardware

Auto-motoAuto-moto

AndroidAndroid
Hry

WikiWiki

PCPC
PHP
Css
Seo

KomixyKomixy

VtipyVtipy

PC HryPC Hry

GamebookGamebook

GalerieGalerieBudeme rádi za podporu stránek ZDE. Děkujeme

Warcraft II Combat edition FREE ON-LINE

Napsáno: 17.02.2013    


Kategorie: PC Hry  -  Strategie

Tak a je to tady, stará legenda zase ožívá ve FREE ON-LINE provedení od fanoušků z Ruska http://server.war2.ru, přejmenovanou z Batle.net edition na Combat edition. Jednoduše strategie, které nechybí zábavnost, akčnost a hezký vzhled ani po letech. Vlastně jí nechybí skoro nic, až na počet online hráčů, který díky tomuto článku, jak pevně doufám kapánek vzroste. Takže se pustím do velice stručné připomínky této srdcové klasiky.

 

 

Grafika

Na grafice se vlastně nezměnilo vůbec nic, hra je pořád v původním kabátku absolutně bezezměn. Bohužel na předělávku do widescreen si budeme muset ještě počkat od nadšenců, kterým tohle bude vadit. Protože je ale stále i na větším monitoru koukatelná a to i když je pořád jen 2D, jsem zvědav kdo se do toho pustí. Je to prostě pořád hezká ruční práce i po těch letech.

 

 

Rasy, jednotky, strategie

Příběhově to není tak vypracované jako díl třetí, ale o to ve strategii dle mého ani moc nejde. Obě rasy jsou celkově vyvážené. Počínaje od peonů, přes rytíře VS orky, rytíře nakoních VS ogry, lukostřelce VS sekyrníky, katapulty VS katapulty, draky VS griffiny atd.. Všechny postavičky se dají vylepšovat, podle toho co si postavíte za budovy. Jsou to lepší sekyry, štíty, kouzla, náboje atd.. Síly jsou tedy fifty-fifty. Takže pak záleží na obratnosti a strategii každého hráče, na což je kladen největší důraz. Oproti Command and Conquérům je to dost volnější, protože pokud má člověk více budov, může stavět více jednotek najednou v každé budově co se mu zlíbí, což je dost velká výhoda, umožňující celkem divy.

 

Mapy

Takže Ruští kamarádíčkové nelenili a přidali i kapánek map navíc, samozřejmě pouze k online klání. Základní koncept hry je neporušen. Komu je libo, tak si může stáhnout i editor a přidat nějaké mapy své, které ovšem logicky musí mít nahraná i další osoba nebo osoby se kterými chcete skřížit své meče a sekyry přes 2.4GHz vlny svého wi-fi.

 

Install

Nic jednoduššího a rychlejšího jsem asi nezažil. Stačí stáhnout od tvůrců instalační soubor, který má šíleně úsporných 12,7MB :-) a najdete ho zde pod odkazem Warcraft II Combat Edition.
Najdete zde taky zmíněný editor, color-fix pro win7 a nějaké záznamy z bitevních klání, ze kterých se dá mimo jiné něčemu přiučit, pokud by to snad někomu moc nešlo.

 

Play

Takže držte si kloubouky, tempo je šílené a není to rychlostí dnešních strojů, které jsou trošku odlišné od tehdejších 486tek. Je to dáno možností volby rychlosti hry slowest, slow,normal,fast,fastest. Většinu lidí zde nebaví na nic čekat, takže zkušenšjší a rychlejší....bude kdo?

 

Diskuze ke článku
( Celkem: 1 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    Fruitix
15:05:05 - 17.02.2013  
Zdar, kdyby si chtěl někdo zapařit po netu, tak jsem k dospozici ve večerních hodinách Skype - fruitixx


2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy