Portalizer Free - napodobenina Portalu z PC pro Android

Napsáno: 25.10.2013    


Kategorie: Android  -  Hry

Kdo by neznal logickou hru Portal od legendárního studia Valve?

Z původní hry si Portalizer vypůjčil nejen prostředí, ale i rekvizity a zbraň, co místo nábojů otevírá ve zdech portály. Těmi se dá nejen procházet, ale můžete jimi i prohodit různé předměty. Důležitou roli u portálů přitom hrají fyzikální zákony, takže jakou rychlostí do portálu vletíte, tak rychle z něj také vyletíte na druhém konci a zachována je i vaše trajektorie.

Základní mechanismus je velmi jednoduchý: dostat se z bodu A do bodu B. Nejsou tu však žádné klasické zbraně natož zbloudilí střelci, kteří by vám stáli v cestě. Vaším největším a jediným nepřítelem bude uspořádání prostoru kolem vás, díky čemuž si nejednou budete připadat jako laboratorní myš vhozená do labyrintu, jehož východ je zpravidla umístěn na tom nejnedostupnějším místě.

Náplň jednotlivých levelů staví na ověřených základech. Do hry tak opět vstupují odrazové můstky, laserové spínače, světelné mosty, silová pole a stěny, které se s portály nekamarádí. Ze začátku vás sice všudypřítomné nápisy budou vést doslova za ručičku, ale to brzy skončí a vy dostanete skvělou příležitost pořádně potrápit svou šedou kůru mozkovou. Na ničem jiném přitom záležet nebude, jelikož tvůrci hry se elegantně vypořádali s nejistým ovládáním na dotykových displejích a přidali možnost kdykoliv zpomalit čas.

Celkově vzato se hádanky/mise povedly na výbornou, ale k dokonalosti hře přesto jedna podstatná věc chybí. Řeč je o příběhu, který z původní hry učinil doslova neopakovatelný herní zážitek. Portalizer je jen slepencem ve FREE verzi 5-ti a v plné verzi 13-ti na sebe navazujících „místností“ bez příběhové nitky, takže vedle Portalu působí jako hodně chudý příbuzný.

Portalizer sice není dokonalý, ale rozhodně to je nejlepší klon Portalu, jaký si na Androidu můžete zahrát. Na závěr bych chtěl upozornit, že prvních pět misí z free verze jsou opravdu jen slabým odvarem toho, co si pro vás autoři hry Portalizer připravili.

Hardwarové požadavky

  • Android 2.3
  • Aspoň dvoujádro

Download

Hru můžete zdarma stáhnout na google play zde.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy