Duke Nukem 3D

Napsáno: 25.10.2013    


Kategorie: Android  -  Hry

Duke Nukem 3D je nehynoucí klasika, která se výrazně zapsala do historie FPS (first person shooter) her. Myslím že mezi vámi není nikdo, kdo by ji neznal, po letech se dočkala i slibovaného pokračování, kterým je Duke Nukem Forever. O tom ale dnes řeč nebude, zůstaneme u prvního dílu, a podíváme, jak dopadla jeho předělávka pro mobily s Androidem.

Hru najdete na Google play zde, pro její spuštění potřebujete komunikátor s Androidem verze 1.6 a vyšší, 28 MB volného místa v telefonu a to je vše. Minimální hardwarové požadavky autoři blíže nespecifikovali, kromě toho, že telefon musí umět multitouch /což umí všechny naše prodávané telefony/, bez něj by se hra nedala ovládat. V levé části displeje je virtuální joystick, který slouží k pohybu, dotykem na displej pomocí palce druhé ruky se rozhlížíte, míříte, a určujete směr, kterým půjdete. Vpravo jsou na displeji ještě čtyři virtuální tlačítka, ty slouží pro střelbu, skákání, skrčení a používání předmětů.

Ovládací prvky si můžete libovolně přemístit tam, kde vám vyhovují, lze nastavit i jejich průhlednost, takže vám nijak nevadí ve výhledu.

Po spuštění nové hry budete mít na výběr ze tří epizod. Je zde na výběr L.A. Meltdown, Lunar Apocalypse a Shrapnel City, stejně jako v PC. Dostupná však bude jen první, pokud budete chtít hrát i ty ostatní, musíte si je přímo z aplikace zakoupit, cena jedné epizody je 0,99$. Celkově vás tedy hra i se všemi epizodami vyjde na necelé 3$.

Grafika

Grafika hry vypadá téměř stejně jako u PC předlohy. Úrovně jsou zcela identické, liší se jen v drobných detailech. Některé věci jsou zpracovány lépe, líbí se mi například, když přijdete blízko k nějakému předmětu či nepříteli, tak se nerozpadne na velké čtvercové pixely, ale zobrazení bude vyhlazené. Podobné možnosti v době vydání hry na PC ještě nebyly téměř možné, pojem "grafický akcelerátor" byl téměř neznámý, a vida, dnes ho máme v každém druhém telefonu.

Savegame

Vaši aktuální pozici si můžete kdykoli uložit, k dispozici je deset volných slotů, když je vyčerpáte, jednoduše přepíšete ty, co už nepotřebujete.

Ovládání

Ovládání na dotykovém displeji se ani náhodou nevyrovná klávesnici a myši, ale dá se na něj za nějaký čas aklimatizovat a zvyknout.

Požadavky

Z osobních zkušeností se dá hra spustit jen starších mobilech - Android 2.3 až 4.0 Ice Scream Sandwich.
Vyšší verze 4.2 Jelly Bean ho nespustila. Více verzí netestováno.

Download

Hra je k dostání na google play zde.

Diskuze ke článku
( Celkem: 0 )
Jméno:   
E-mail:   
Vzkaz: 
Aktivní odkaz přidáte takto:
link[http://www.adresa.cz]
Antispam:   
    
 
Zatím není vložen žádný komentář.
 
 

2013 © PiDi Soft |  Mapa stránek |  Odkazy